Pigtail

Fiber optik kablo kurulumunda, kabloların sisteme nasıl bağlandığı  ağın başarısı için çok önemlidir.

Pigtail  patch cord kablonun ortadan ikiye kesilmiş halidir. Pigtail ve patch cord  kablo aynı yöntemle üretilir ve bitmiş patch cord ikiye bölünerek 2 adet pigtail oluşturulur. Bunun nedeni ise, pigtailin tek başına ölçülme olasılığı yoktur. Pigtail genellikle, bir ucu kabloya ek yapılmak suretiyle kullanılır ve diğer ucu ise konnektör adaptöre takılarak  patch cord aktif cihaza bağlanır.

 Fiber optik pigtail, fiber optik kabloları füzyon veya mekanik ekleme yoluyla sonlandırmak için kullanılır. Yüksek kaliteli pigtail kablolar, doğru füzyon ekleme uygulamaları ile birleştiğinde fiber optik kablo sonlandırmaları için mümkün olan en iyi performansı sunar. Fiber optik pigtailler genellikle ODF, fiber terminal kutusu, Fiber optik patch panel ve dağıtım kutusu gibi fiber optik yönetim ekipmanlarında kullanılır.

Fiber optik pigtailin sadece bir ucunda fiber konektörü vardır ve diğer ucu boş bırakılmıştır.

Fiber optik pigtaillerçeşitli tiplerde mevcuttur. Bunlar;LC fiber optik pigtailler, SC fiber pigtailler ve ST fiber pigtailler, vs. Fiber optik pigtailler fiber türüne göre, single modlu (renkli sarı) ve multi modlu (renkli turuncu) fiberlere ayrılır.

Bazı pigtail kablolar uygulama ortalamalarına göre değişmektedirler. Sert veya aşırı ortamlara dayanacak şekilde özel olarak monte edilmiştir, zırhlı fiber pigtail ve su geçirmez fiber pigtail gibi.Fiber pigtailin kalitesi  yüksektir.

 

pigtail

Network Ürünleri

Network sistemleri data fiber alt yapısı ve aktif cihazları ile birlikte sistem bileşenlerini aşağıda size sunmaktayız.